haft1.jpg Dawniej posiadanie maszyny do szycia nie było niczym dziwnym. Praktycznie każdy posiadał to urządzenie, za pomocą którego mógł dowolnie dokonywać poprawek w źle uszytej odzieży, czy też samodzielnie zajmować się tworzenie własnej garderoby. Obecnie maszyny do szycia nie są tak popularne i rzadko można spotkać osoby, które zajmują się szyciem a poza tym pracują jeszcze w inny sposób.

Biedne krawcowe

Krawcowe obecnie nie są dużą grupą zawodową, a samodzielni nikt nie potrafi dokonać zmian w kroju odzieży. Tak też usługi krawieckie nie należą do najtańszych i każda, chociażby mała zamiana kosztuje bardzo dużo. Umiejętności krawieckich tez nie jest się łatwo nauczyć, dlatego wielu ludzi po prostu nie poprawia źle uszytych i dobranych rzeczy. Rozwiązaniem na to jest haft komputerowy, który stał się szałem na rynku.

Niespieralny haft

Haft komputerowy jest dobrą formą nadruki na koszulkę. Nie jest on cierali i bez problemu nadaje się do mycia w pralce. Wyjątek, ponieważ znaczna część ubrań z nadrukami wymaa szorowania ich za pomocą rąk i specjalnych mydeł. Niestety cierpią na tym krawcowe, które nie są już potrzebne, bowiem w całości procesu wyręcza je maszyna zwana komputerowym.