poezja.jpgOstatnimi czasy świetnym medium dla poezji jest Internet. W sieci powstaje mnóstwo grup skupiających ludzi, dla których poezja jest bardzo ważna. Leży ona w obszarze ich zainteresowań, sami piszą, lubią ją interpretować i rozmawiać o niej.

Innym takim medium będą z pewnością kluby dyskusyjne, czy może raczej koła poetyckie, funkcjonujące przy szkołach i domach kultury. Istnieją gdzieś tam sobie po cichu, mało popularne, bo i sama poezja jest dzisiaj mało popularna. Dzieje się tak poprzez to, że kultura narodu obniża się. Telewizja i komputer zastępują książki. Najmłodsi rzadko sięgają po książki. Poezję poznaje się w szkole omawiając utwory poetyckie z konieczności.

I dlatego chyba właśnie szansa pozostaje paradoksalnie w Internecie. Zainteresowanie siecią może się przenieść na zainteresowanie literaturą i poezją. Bo chyba jeśli w kimś jest pasja poezji to ma ona szansę się rozwinąć. Szkoła ma ważna funkcję: zainteresować, zachęcić do własnych poszukiwań. Poezja może pełnić rolę terapeutyczną, z czego nie wielu ludzi zdaje sobie sprawę.